grahamsnat 26 října, 2020

Příčina vzniku atopického ekzému, lupénky a rosacey podle Anthony Williama

Moderní medicína dala kožním onemocněním různé názvy – seboroická dermatitida, kožní Luus, kopřivky, stařecké skvrny, celulitida a samozřejmě, ekzém a psoriáza, kterých existuje více než sto druhů.
Místo toho, aby lékařská komunita přišla na kořen toho, co tyto problémy způsobuje, často jejich označuje jako autoimunitní onemocnění. Případně, pokud jim nebude stačit tato diagnóza, svalí to na alergii nebo geny. Je úctyhodné, že lékaři chtějí dávat pacientům odpovědi, ale naneštěstí ty odpovědi nejsou vždy správné.

Z čeho tedy pramení kožní onemocnění?

Téměř každé z nich má původ v játrech. Často se do procesu automaticky a nuceně zapojuje i trávicí trakt, ale onemocnění jako ekzém, psoriáza a rosacea se většinou začínají v játrech. Tato onemocnění se objevují proto, že se do jater dostalo něco, co tam být nemá – viry a patogeny. Od množství a druhu závisí to, jaký typ onemocnění se z toho vyvine.

Jak to tedy funguje?

Viry se v játrech živí jednotlivými těžkými kovy a toxiny. Vytvářejí tak vnitřní dermatotoxíny, které játra následně vylučuje na povrch pokožky. Pokožka ví, že je játra přetěžována a v panice vytlačuje jedy na povrch, z čehož vzniká např. vyrážka. Dermatotoxíny, které jsou díky tomu daleko od vnitřních orgánů, vám takto ztrpčují život. V kožním tkáni způsobují silný zánět, což se projevuje v podobě skvrn, suchých popraskaných míst, strupů, šupin, jizev, krvácení a všemožných druhů vyrážky. A podle toho, kombinace jakých „záškodníků“ se v játrech nachází, vznikají různá onemocnění:

Ekzém je kombinace z poloviny mědi a z poloviny rtuti s virem, nejčastěji s EBV (virus Epsteina a Barrové)

Psoriáza je kombinace přibližně tří čtvrtin mědi a jedné čtvrtiny rtuti s virem, nejčastěji s EBV.

Rosaceu obvykle způsobuje rtuť, která se nachází v játrech a v tenkém střevě, spolu s virem, nejčastěji EBV.

Klasická dermatitida je běžný druh psoriázy způsobené virem uvnitř jater, který se živí mědí, trochou hliníku, pesticidy a stopami DDT (DDT je jeden z nejznámějších a nejstarších insekticidů).

Zmínili jsme už, že vnitřní dermatotoxíny vznikající v důsledku činnosti nevítané hosty v játrech, jsou zodpovědné za uvedené kožní onemocnění. Jsou to ochprenia, které jsou cyklické. Naše kůže jako největší orgán našeho těla, zoufale vytlačuje dermatotoxíny na povrch, ale v játrech se zároveň vytváří nová várka dermatotoxínov. Pokud játra neprojde očistou a virus a jiný patogen není eliminován, obvykle tehdy, když se již zdá, že se stav pokožky zlepšil (což se stává přibližně každých 6 týdnů), z podkoží přichází další vlna dermatotoxínov a další zhoršení onemocnění. A takto to jde stále dokola.

Pokud se chcete zbavit jakéhokoliv kožního onemocnění, měli byste se začít o svou játra starat, opatrovat a léčit ji. Zřejmě budete muset absolvovat proces léčby – protože když se játra očišťuje, dermatotoxíny se rychle a v návalech vyplavují na povrch pokožky, kde způsobují potíže, kterých se chcete zbavit. Pokud je vyplavil všechny najednou, budete se cítit velmi nepříjemně. Člověk trpící nejtěžší formou ekzému nebo lupénky má hluboko v játrech uložené o něco větší zásoby mědi, rtuti a virové odpadní hmoty, takže pokožce bude trvat déle než se uzdraví.

Jak na to?

Stravou. Ta je v procesu uzdravování nejdůležitější. Postupem času spatříte výsledky. Když vaši játra zbavíte toxických těžkých kovů a patogenní zátěže, příznaky onemocnění se zmírní na minimum, nebo zcela vymizí.

Zdroj :
Anthony William, Záchrana pečene

Back to top of page